Nastawianie kręgosłupa Gdańsk

Zabieg potocznie nazywany nastawianiem kręgosłupa cieszy się dużym zainteresowaniem. Polega na ręcznym manipulowaniu strukturami kostno-mięśniowymi w celu leczenia dysfunkcji ruchu lub zaburzeń, które powoduje ból i dyskomfort, obniżając komfort życia chorych. W całym procesie najważniejsze są odpowiednie chwyty oraz właściwe operowanie balansem ciężaru ciała specjalisty.

Co jest wskazaniem do wykonania tego zabiegu?

Wykonuje się go, aby rozluźnić torebki stawowe kręgosłupa, uwolnić uciśnięte i spięte nerwy oraz mięśnie i zwiększyć szpary stawowe danego segmentu kręgosłupa. To także sposób na ustawienie wysuniętych krążków międzykręgowych na swoje pierwotne miejsce, jeżeli ich prawidłowe funkcjonowanie zostało zaburzone pod wpływem czynników wewnętrznych lub zewnętrznych. W naszym centrum rehabilitacji zabieg nastawiania kręgosłupa wykonują tylko specjaliści o wieloletnim doświadczeniu oraz wysokich kwalifikacjach. Przed przystąpieniem do niego wykonują szczegółową diagnostykę problemu zdrowotnego pacjenta, między innymi przeprowadzają z nim wywiad dotyczący okoliczności, w których pierwszy raz pojawił się ból, jego charakteru oraz wpływu na codzienne życie. Niezbędne jest też przeanalizowanie wyników badań oraz przeprowadzenie testów funkcjonalnych. Po upewnieniu się, że pacjent może zostać poddany zabiegowy, proszony jest on o przyjęcie odpowiedniej pozycji wyjściowej, a specjalista przygotowuje odcinek kręgosłupa poprzez bierne ćwiczenia, mające na celu rozluźnienie i rozgrzanie konkretnego miejsca.

Nastawianie kręgosłupa – wzrost siły

Nastawianie kręgosłupa to zabieg, który bezpośrednio wpływa na cały organizm oraz organy wewnętrze. Jest sposobem, aby uwolnić się od bólu w okolicach kręgosłupa, a niekiedy nawet pozwala na uniknięcie operacji – na przykład poprzez wyraźne zmniejszenie przepukliny kręgosłupa. Ma szeroki zakres oddziaływania nie tylko na mięśnie, ale też pozorną nierówność nóg czy nieprawidłowe ułożenie bioder względem siebie. Terapię stosuje się w celu korygowania wady postawy oraz w przypadku kontuzji, skręceń czy zwichnięć stawów. Rehabilitacja kręgosłupa przynosi ulgę w dolegliwościach takich jak bóle pleców, mięśni obręczy barkowej czy kręgosłupa szyjnego. Stosuje się ją w przypadku nerwobólów, bólów głowy, migren oraz mrowienia i drętwienia rąk czy nóg. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest też stan po urazach, ograniczenie zakresu ruchu, rwa kulszowa, dyskopatia czy zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Co ciekawe, nastawianie kręgosłupa potrafi przynieść pozytywne efekty nawet w dolegliwościach takich jak bezsenność, brak energii, zaburzenia oddechowe uczucie chronicznego zmęczenia czy zaburzenia widzenia.

Czy tego rodzaju zabieg manualny jest bezpieczny?

Jeżeli jest przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę, poprzedzony wcześniejszą szczegółową diagnozą oraz celowany w zaburzoną tkankę to jest w pełni bezpieczny. Warto więc pamiętać, aby nigdy nie poddawać się manipulacji osobom, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów oraz doświadczenia. Nastawianie kręgosłupa przez osobę bez kwalifikacji może nieść za sobą poważne konsekwencje. Decydując się na skorzystanie z zabiegu w naszym centrum rehabilitacji otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa oraz skuteczności.