OŚRODEK REHABILITACYJNY

Dzięki holistycznemu podejściu, wsparciu emocjonalnemu i motywacyjnemu, ośrodek rehabilitacyjny staje się miejscem, gdzie pacjenci mogą odzyskać swoją niezależność, odzyskać pełną sprawność i wrócić do normalnego, aktywnego życia.

Ośrodek rehabilitacyjny Gdańsk

Rehabilitacja to bardzo ważny element powrotu do sprawności po urazie lub chorobie oraz sposób, aby pozbyć się bólu, a nawet uniknąć operacji. Odpowiednie techniki i ćwiczenia mają na celu mobilizację tkanek miękkich i stawów oraz przywrócenie odpowiednich funkcji mięśniom. Może to być pierwsza linia obrony w profilaktyce chirurgicznej, poprawiająca gojenie się ran i mobilność pacjenta.

Rehabilitacja jest też chętnie stosowana na problemy towarzyszące osobom w starszym wieku, takie jak osteoporoza, zapalenie stawów czy bóle ciała. Jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na powrót do zdrowia po kontuzji lub też operacji – pomaga w odbudowie siły mięśniowej, łagodzi obrzęki oraz przywraca funkcjonalność stawów. Dzięki starannie dobranym ćwiczeniom o wiele szybciej następuje powrót do wykonywania codziennych czynności. Ćwiczenia wykonywane z doświadczonym fizjoterapeutą oraz zabiegi, które oferują ośrodki rehabilitacyjne Gdańsk to także sposób na wzmocnienie układu odpornościowego. Jak widać, lista korzyści, które niosą za sobą tego rodzaju zabiegi, jest naprawdę długa. Jeżeli szukasz odpowiedniego gabinetu rehabilitacyjnego dla siebie lub swojej bliskiej osoby, to doskonale trafiłeś. Nasz ośrodek rehabilitacyjny Gdańsk ma naprawdę sporo do zaoferowania – przede wszystkim profesjonalizm oraz wysoką jakość wykonywanych usług. Priorytetem jest dla nas dobre samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje naszych pracowników sprawiają, że jesteśmy w stanie zaoferować każdemu zabiegi i ćwiczenia, dostosowane do jego indywidualnej sytuacji.

Ośrodki rehabilitacyjne – profesjonalna rehabilitacja dla pacjenta

Profesjonalna, indywidualnie dobrana i kompleksowa rehabilitacja odgrywa bardzo ważną rolę w powrocie do zdrowia po chorobie lub przebytym urazie. Aby osiągnąć zaplanowane cele warto jednak postawić na wsparcie prawdziwych specjalistów. Po czym poznać dobry ośrodek rehabilitacyjny? Musi on wyróżniać się nie tylko bogatym i nowoczesnym wyposażeniem, ale przede wszystkim odpowiednim podejściem do pacjenta. Tym, co skłania wiele osób do wizyty w centrum rehabilitacji jest ból – najczęściej uciążliwy i towarzyszący niemal każdego dnia. Prawdziwy specjalista zanim przejdzie do zaproponowania postępowania terapeutycznego, dołoży starań, aby poznać przyczynę dolegliwości. W tym celu przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad lekarski oraz zaleca wykonanie różnego rodzaju badań klinicznych, pomocnych w weryfikacji choroby – może to być USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy RTG. Dopiero po uzyskaniu niezbędnych informacji fizjoterapeuta zaczyna ustalać program rehabilitacji, biorąc pod uwagę osobiste potrzeby i preferencje chorego. Nie wszystkie ośrodki rehabilitacyjne słyną z profesjonalnego podejścia do pacjentów, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć odpowiedni gabinet. Decydując się na współprace z nami, możesz być pewny, że trafiasz w najlepsze ręce.

fizjoterapeuta – dyrektor

fizjoterapeutka

fizjoterapeuta

fizjoterapeuta

fizjoterapeuta

fizjoterapeutka

fizjoterapeuta

fizjoterapeutka

DOŁĄCZ DO ZESPOŁU R-CITO!

Jeśli podobnie jak my, jesteś fizjoterapeutą pełnym pasji i chcesz rozpocząć karierę lub wzbogacić swoje doświadczenie w gabinecie R-Cito, daj nam znać! Chętnie porozmawiamy o współpracy.

Przewiń na górę