Zabiegi w domu pacjenta – laser, pole magnetyczne i prądy TENS

obrazek

Skuteczna rehabilitacja jest możliwa także w domu! W gabinecie fizjoterapeutycznym R-Cito (Trójmiasto – Gdańsk, Zaspa) wypożyczamy pacjentom specjalistyczne aparaty do:


  • laseroterapii
  • magnetoterapii
  • elektrolecznictwa, w tym prądów TENS


To wygodne rozwiązanie, które oszczędza czas, pieniądze i stres związany z organizacją transportu pacjenta na zabieg. Ponadto zabiegi w domu wykonywać można w dowolnym momencie dnia, a więc pacjent nie jest uzależniony od dostępności fizjoterapeuty.


Wypożyczanie sprzętu medycznego – jak to zrobić i ile to kosztuje?

Przyjedź do gabinetu R-Cito w Gdańsku i zabierz sprzęt lub skontaktuj się z nami, a przywieziemy Ci potrzebny aparat do domu. Urządzenia do zabiegów w domu możesz wypożyczyć na 5 do 20 dni, a za każdą dobę zapłacisz jedynie 30 zł. Cena nie zmieni się niezależnie od liczby leczonych obszarów oraz od liczby użytkowników urządzenia. Dzięki temu terapia pomoże nie tylko pacjentowi, ale może pomóc także jego najbliższym, którzy cierpią na tak powszechne dolegliwości jak reumatoidalne zapalenie stawów czy przeciążony nadgarstek.

Sprzęt do terapii laserem i polem magnetycznym wypożyczysz w Gdańsku, lecz może zabrać go w dowolne miejsce na terenie Polski.


Jak samodzielnie wykonać zabiegi w domu laserem, polem magnetycznym i prądami TENS?

Podczas wypożyczania sprzętu medycznego zostaniesz przeszkolony z jego obsługi. Do urządzenia zawsze jest też dołączona prosta instrukcja, która krok po kroku wyjaśnia pacjentowi obsługę urządzenia i prawidłowy sposób przeprowadzenia zabiegu. Żaden z naszych pacjentów dotychczas nie zgłaszał najmniejszego problemu związanego z korzystaniem z aparatury. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości służymy pomocą – wystarczy się z nami skontaktować.


U których pacjentów sprawdzą się zabiegi w domu?

Laseroterapia i magnetoterapia znacznie przyspiesza zrost kości po złamaniach. Poleca się ją także pacjentom po zabiegu endoprotezy stawu biodrowego czy kolanowego. We wszystkich przypadkach specjalistyczna terapia skraca czas potrzebny na powrót do sprawności i pełnej mobilności. Wypożyczenie sprzętu medycznego do domu sprawdzi się zwłaszcza w przypadku pacjentów ortopedycznych z ograniczonymi możliwościami poruszania się po zabiegu operacyjnym oraz u osób starszych.


Zabiegi w domu: laseroterapia – co to jest i jak działa?

Energia z promieniowania laserowego oddziałuje na chore tkanki. Na zmienione chorobowo miejsce aplikuje się wiązkę światła laserowego o odpowiednio dobranej mocy i długości fali. Laser biostymuluje, normalizuje i regeneruje błony komórkowe tkanki kostnej i tkanek miękkich. Tym samym przyspiesza gojenie się ran i wspomaga wytwarzanie się w organizmie substancji przeciwbólowych.


Zabiegi w domu: pole magnetyczne – co to jest i jak działa?

Pole magnetyczne to zjawisko, które występuje naturalnie dookoła nas, a jednym z jego podstawowych źródeł jest sama Ziemia. Magnetoterapia jest zabiegiem leczniczym opartym na pulsującym polu magnetycznym, które przenika przez całe ciało ludzkie. Zwiększa aktywność białek, a zatem przyspiesza metabolizm komórkowy, wpływa korzystnie na gojenie się ran oraz tkanki kostnej i przyspiesza zrost kości, aktywując osteoblasty.


Zabiegi w domu: prądy TENS – co to jest i jak działa?

Zastosowanie odpowiedniej częstotliwości prądów zmiennych hamuje odczuwanie bólu. Zabieg TENS działa na podstawie tzw. bramki bólu. Prądy elektryczne zatrzymują impulsy czucia bólu poprzez torowanie impulsów czuciowych dotyku. Mechanizm ten można zaobserwować w codziennym życiu. Przykład? Odczuwając ból łokcia, odruchowo masujemy skórę, pobudzając receptory czuciowe i tym samym łagodząc ból. Aparat wykorzystywany do zabiegów TENS ma kieszonkowe gabaryty (jest wielkości walkmana) i może być zasilany zwykłą baterią. Dzięki temu zabieg można powtórzyć nawet trzy razy w ciągu dnia, również podczas wykonywania codziennych domowych obowiązków. Zabieg prądami TENS sprawdzi się u  pacjentów z bardzo ostrym bólem (w szczególności kręgosłupa).

Przewiń na górę